[WYWIAD] Naturalnie o kosmetykach… – Skinactiv

18 kwietnia 2016
1 Komentarz

W kolejnym odcinku cyklu chciałabym przybliżyć Wam bardzo młodą ale i bardzo prężnie rozwijającą się markę – Skinactiv. Cieszę się że ta wschodząca gwiazda wśród naturalnych kosmetyków gości na moim blogu 🙂 Zapraszam Was na rozmowę z jej założycielką Moniką.

O istnieniu produktów Skinactiv dowiedziałam się dzięki serwisowi Instagram. Marka zaczęła prowadzić swój profil na początku lutego. Pierwsze zapowiedzi były teaserowe i nie bardzo było wiadomo czego się spodziewać. Obserwowałam rozwój sytuacji z zaciekawieniem. Miałam nadzieję że okaże się to być kolejny producent oferujący kosmetyki o dobrym składzie. Na szczęście się nie myliłam 🙂 Mam przyjemność testować trzy z nich, wkrótce podzielę się z Wami recenzją, a tymczasem zapraszam na wywiad z Moniką, która stworzyła Skinactiv.

DSC_1914

Monika – założycielka marki

Jesteście dość świeżą marką na rynku, kiedy dokładnie produkty Skinactiv trafiły do sprzedaży?

Świeża to idealne określenie – na rynku jesteśmy obecni od stycznia tego roku 🙂

Jaka jest geneza nazwy? ‚Activ’ od składników aktywnych, a może od aktywnego stylu życia..? 🙂

Zależało mi na tym by każdy kto zobaczy nazwę naszej marki skojarzył ją dokładnie z dwoma pojęciami które wymieniłaś. Aktywność fizyczną chcemy łączyć z działaniem aktywnych składników, które mają za zadanie odżywiać, nawilżać oraz utrzymywać odpowiednią elastyczność naszej skóry.

aktywny styl życia i... aktywne składniki! Idealny duet :)

aktywny styl życia i… aktywne składniki! Duet idealny :)

To ważne by nie zatracić się w obietnicach wymienionych na opakowaniach ponieważ  głównym zadaniem kosmetyków pielęgnacyjnych jest ochrona bariery hydro-lipidowej, reszta zależy już tylko od nas!

Skąd pomysł na produkowanie właśnie kosmetyków naturalnych?

Tworzenie własnej marki kosmetyków nie było dla mnie obcym tematem. Dokładnie wiedziałam jak wygląda wdrażanie produktu na rynek, współpraca z laboratorium, grafikami, drukarniami etc. Nadszedł taki dzień w którym zrozumiałam że wkładając to samo zaangażowanie i ten sam czas w swoją firmę mogę osiągnąć dużo więcej. Tak powstał Skinactiv.

DSC_1808

Przybliż proszę Wasze produkty Czytelnikom – co je wyróżnia, na co stawiacie w składnikach?

Kosmetyki Skinactiv wytwarzamy ręcznie, a do produkcji używamy głównie surowców z certyfikatem ECOCERT który gwarantuje ich naturalność oraz przyjazność środowisku.

W peelingach zastosowaliśmy sól jako substancję złuszczającą. Jest to sól bogata w liczne biopierwiastki która nie tylko redukuje martwy naskórek, ale również służy jako naturalny konserwant. Dzięki temu mamy pewność, że produkt jest w 100% naturalny. Nasze masła do ciała to 43% ekocertyfikowanego masła Shea, które tworzy barierę ochronną przed utratą wody a oleje ze słodkich migdałów, awokado czy jojoba odżywiają i regenerują skórę.

Ciekawa jestem który z produktów cieszy się największym powodzeniem?

Zdecydowanie peeling czekoladowy jest faworytem naszych klientów. Podobno od czekolady można się uzależnić, są już tacy który uzależnili się właśnie od tego produktu 🙂

PicMonkey Collage

Wasze produkty znalazły się w pudełku Inspired by Ewa Chodakowska, z komentarzem że zawsze ma je przy sobie, Anna Ibisz-Nowak do swojego tematu w DDTVN o domowej pielęgnacji wybrała Wasze kosmetyki… Czym jeszcze zaskoczycie? 🙂

Nie ukrywam, że takie „akcje” dodają mi motywacji do dalszego działania 🙂 Mogę już zdradzić, że w maju pojawimy się w Cafe TVN gdzie będzie można bliżej poznać naszą markę, ale więcej szczegółów będziemy zdradzać już wkrótce na naszym facebooku.

Czy planujecie w przyszłości poszerzać ofertę o inne kosmetyki?

Obecnie myślimy nad lekką formą balsamu do ciała który będzie uzupełnieniem naszych czterech linii zapachowych. Pojawiają się też pierwsze próby naturalnych mydeł do ciała. Nie zależy mi jednak na tym, aby szybko rozbudować naszą ofertę. Każdy produkt wymaga czasu, odpowiednich badań, testów i prób. Żaden z tych etapów nie może zostać pominięty 🙂

Dziękuję za rozmowę i życzę dalszego prężnego rozwoju i wielu zadowolonych Klientek 🙂

Dziękuję!

Ciekawa jestem czy miałyście już styczność z marką Skinactiv? Który z ich produktów miałybyście ochotę wypróbować? 🙂 

Close