TAG: Lustereczko powiedz przecie

24 września 2017
Komentarze: 2

Dziś mała odskocznia i wpis tak zwany lifestylowy, choć w dalszym ciągu pozostajemy w tematyce kosmetycznej, a jakże! W tagu Lustereczko powiedz przecie, znalezionym u jednej z Youtuberek, odpowiadam na dziesięć pytań związanych z urodą, stylem życia i swoimi nawykami. Dowiecie się między innymi jak czuję się bez makijażu, co interesuje mnie bardziej – makijaż czy pielęgnacja oraz kogo widzę w lustrze stając przed nim zupełnie nago.

1. Jak czujesz się bez makijażu?

Bez makijażu czuję się… swobodnie. Nie zastanawiam się jak odbierają mnie ludzie widząc moją niedoskonałą cerę czy lekko podkrążone z niewyspania oczy. Wyjście do sklepu po przysłowiowe bułki bez makijażu nie stanowi dla mnie problemu. Nie zawsze tak było ale na szczęście dorosłam do tego żeby akceptować siebie z ‚nagą’ twarzą.

2. Gdybyś mogła wybrać tylko jeden element w makijażu to jaki byś wybrała?

Trudny to wybór, ale chyba jednak postawiłabym na makijaż oczu. Podkreślone brwi i rzęsy oraz cielista kredka na linię wodną to podstawa mojego makijażu na co dzień. Bez szminek chyba bym się obyła 🙂

3. Z całego świata znikają podkłady do twarzy, możesz zatrzymać tylko JEDEN, dowolny. Który byś wybrała?

Z odpowiedzią na to pytanie nie mam żadnego problemu! Byłby to podkład firmy So Bio Ethic.

4. Czym kierujesz się kupując kosmetyki kolorowe do makijażu?

Tak jak w produktach do pielęgnacji, w przypadku kosmetyków kolorowych zwracam uwagę przede wszystkim na ich skład. Staram się kierować również zdrowym rozsądkiem;) Takie kosmetyki zużywa się dłużej niż produkty pielęgnacyjne i pilnuję aby nie mieć ich za dużo.

5. Co Cię bardziej interesuje: makijaż czy pielęgnacja?

To już trudne pytanie, ale po dłuższym namyśle stwierdzam że jednak pielęgnacja. Może dlatego że chwilowo jakiś bardziej wyszukany makijaż nie wchodzi w grę z powodu braku czasu. I tak jak lubię robić mój szybki, dzienny make-up, tak chyba jeszcze większą przyjemność sprawia mi demakijaż i cały mój wieczorny rytuał oczyszczający o którym na pewno jeszcze napiszę.

6. Stoisz przed lustrem, bez makijażu, bez ubrania – zupełnie nago. Kogo w nim widzisz?

Kobietę, Mamę dwójki dzieci, której ciało naznaczyły dwie ciąże ale w pełni akceptuję niedoskonałości jakie pojawiły się na nim jako ich następstwo. Widzę, że mojemu ciału daleko do perfekcji, ale lubię siebie i uśmiecham się do swojego odbicia. Mam przed sobą dużo pracy, ale nie robię nic na siłę. Na powrót do szczytowej formy przyjdzie odpowiedni czas.

7. Jak dbasz o swoje ciało i ile czasu dziennie mu poświęcasz?

Niestety minimum, choć staram się żeby dwójka dzieci nie stanowiła jakiegoś rodzaju wymówki przed dbaniem o siebie. Dbam o swoje ciało nie tylko poprzez zabiegi pielęgnacyjne, ale również zwracając uwagę na to, co ląduje na moim talerzu.

8. Wymień 3 produkty jedzeniowe które spożywasz i które Twoim zdaniem najbardziej dbają o nasze ciało, cerę i włosy.

Właśnie- kontynuując wątek z poprzedniego pytania. Moim zdaniem wśród trzech często spożywanych przeze mnie produktów, najbardziej dbają o ciało, cerę i włosy: avocado, różnego rodzaju pestki, orzechy oraz produkty strączkowe (np. ciecierzyca).

9. Jak czujesz się po zjedzeniu fast food/ słodyczy/ chipsów?

Już nie pamiętam, tak dawno nie jadłam. Chociaż OK, przytrafił mi się ostatnio posiłek w Mc’Donalds. Miałam do wyboru obudzić dzieci które zasnęły w samochodzie, zjeść hamburgera kupionego w Mc Drive, albo paść z głodu. Wybrałam to drugie. Ale wiecie co? Nie wypominam sobie tego. Od posiłku wątpliwej jakości spożytego raz na kilka lat nikomu nie stanie się krzywda. Czy mi smakowało? Średnio. Czy zaspokoiłam głód? Tak. Czy dzieci spały dalej? Nie, obudziło je moje składanie zamówienia – życie 😉

10. W skali od 1-10 na ile uważasz się za atrakcyjną?

No, powiedzieć dziesięć, to byłoby już chyba samouwielbienie? Ale daję sobie mocną ósemkę, a co!


Mam nadzieję że taki luźniejszy wpis również przypadł Wam do gustu! Zachęcam do podzielenia się swoimi odpowiedziami w komentarzach 🙂

  • Na głównym zdjęciu widzę jakieś piękne włosy 😉

    • długość teraz podobna ale zdjęcie sprzed… hmmm no z roku – półtora 🙂

Close